ГОЛОВНЕ МЕНЮ

Батьківська сторінка

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ДОРОСЛИХ

Шановні папи й мами, бабусі й дідусі! 

Ви — перші й найважливіші  вчителі своєї дитини. Перша його школа — ваш дім — вплине на те, що він буде вважати важливим у житті, на формування його системи цінностей.

Маля всьому вчитися в спілкуванні з дорослими. Ранній досвід дитини створює те тло, що веде до розвитку мови, умінню слухати і думати, підготовляє його до вичленовування змісту слів.

«Роки чудес» — так називають дошкільне дитинство. Емоційне відношення до життя, людей, що закладаєть в цей час, наявність або відсутність стимулів до інтелектуального розвитку залишають незгладимий відбиток на всьому подальшому поводженні й напрямі думок людини.

 

1.      Для дитини ваша мова є зразком мови, оскільки діти вчаться мовному спілкуванню, наслідуючи вам, слухаючи вас, спостерігаючи за вами.

2.      Дитина постійно вивчає те, що він спостерігає, і розуміє набагато більше, ніж може сказати.

3.      Мова дитини успішніше всього розвивається в атмосфері спокою, безпеки й любові, коли дорослі слухають його, спілкуються з ним, розмовляють. Націлюють увагу, читають йому.

4.      Вам належить виняткова активна роль у навчанні малюка умінню думати й говорити, але не менш активна роль в інтелектуальному, емоційному, мовному й комунікативному розвитку властива самій дитині.

5.      Потрібно забезпечити дитині широкі можливості для використання всіх п’яти органів почуттів: бачити, чути, торкати руками, пробувати на смак, почувати різні елементи навколишнього світу.

6.      Варто приділяти дитині більше часу, тому що в раннім дитинстві вплив родини на мовний і розумовий розвиток, прилучення дитини до життя суспільства є вирішальним. Саме в ці роки закладаються основи упевненості в собі, успішному спілкуванні поза домівкою, що сприяє подальшому просуванню дитини в школі, у компанії однолітків, а надалі  — і на роботі.

7.      По можливості потрібно приєднуватися до малюка, коли він дивиться телевізор, і намагаєтися довідатися, що його цікавить, обговорювати побачене.

8.      У кожної дитини свій темперамент, свої потреби, інтереси, симпатії й антипатії. Дуже важливо поважати його неповторність, ставити для себе й дитини реальні цілі.

9.      Намагайтеся, щоб дитина не почувала недоліку в любові й розмаїтості вражень.

Перекладач

НОВИНИ

Календар

Июнь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
2 2 2 2 2 2 2 2