ГОЛОВНЕ МЕНЮ

Півфінал та фінал німецько — українського проекту «Молодь дебатує»

9 та 10 грудня у Націонільному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого пройшов полуфінал та фінал німецько — українського проекту «Молодь дебатує», в якому наш заклад бере участь з самого його початку. Вже другий рік поспіль учні та учениці нашого НВК проходять до півфіналу. В цьому їм допомагає не тільки тренерка команди та координаторка проекту в Харкові Ольга Шкрабаченко, а й соціальний педагог Марія Сирова, вчитель правознавства Галина Болдарь та вчитель молодших класів Олена Гупалова. Всебічну підтримку надає директор закладу Михайленко Г.В. Цього року учениця 11 класу Діденко Катерина під час півфінального дебату на тему «Чи варто запровадити анонімний доступ батьків до соціальних мереж дітей в Україні?» показала високі та всебічні знання, велику силу переконання та гарну ораторську майстерність. Ця подія широко висвітлюється в місцевих ЗМІ,

Регіональний етап «Молодь дебатує»

   13 листопада 2017 року у Лозовій відбувся регіональний етап дебатів за німецькою методикою #Молодь_дебатує. У змаганнях взяли участь 4 команди Харківського регіону: Харківський санаторний НВК № 13, Лозівська загальноосвітня школа № 12, Лозівський НВК № 10, приватна гімназія «Очаг». Наш заклад представляли учні 11 класу Діденко Катерина та Коваль Юрій.
Темою цьогорічних дебатів було обрано: «Чи слід запровадити громадський контроль для запобігання булінгу у закладах загальної середньої освіти?».
Оцінювали дебати Ольга_Пішель, координаторка проекту з Німеччини, Ольга_Рассказова, завідувач кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки Харківської_гуманітарно_педагогічної_академії#Олена_Пивоварова, координатор проекту в м. Миколаїв, #Ірина_Свириденко, координатор проекту в м. Запоріжжя
Найбільш переконливою  у дебатах була учениця нашого закладу Діденко Катерина. Вітаємо нашу переможицю та бажаємо подальших успіхів у півфіналі та фіналі, які відбудуться 9 та 10 грудня у м. Харкові.

Хто ходить у гості, той….

В рамках проекту «Молодь дебатує», до нашого закладу завітали учні приватної гімназії «Очаг». Харківськи  команди зустрілися аби продовжити підготовку до регіональних дебатів. Зустріч була корисною, оскільки діти мали змогу обмінятися  аргументами та потренуватися виступати з теми яка буде на регіональному етапі, а саме «Чи слід запровадити громадський контроль для запобігання булінгу  у навчальних закладах?».

Усі учні показали гарний результат, дякуємо усім хто брав участь у організації та проведенню дебатів, особливо наставникам – тренеркам Анісімовій Оксані та Сировій Марії.

Продовжуємо готуватись…

Завершився шкільний етап проекту «Молодь дебатує». Для другого відбіркового етапу було обрано темою “Чи слід для проведення уроків трудового навчання здійснювати поділ на групи на гендерній основі в нашій школі?».

Учні 9-го класу показали високий рівень підготовки. Хоча не так легко ученицям було впоратися з хвилюванням, дебати вийшли цікаві та насичені.

У склад журі ввійшли: Преображенська В. – голова благодійного фонду «Добробут України», медіаторка «Ла-Страда України», Рассказова О.І. – завідувач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія», Гугіс С. — координаторка проекту «Молодь дебатує» у м.Лозова. Вони надали професійну детальну оцінку кожному дебатанту.

Висловлюємо особливу подяку Преображенській Вікторії за корисні подарунки учасникам дебатів та Рассказовій Ользі Ігорівні за методичний матеріал для нашого навчального закладу.

За результатами двох відбіркових змагань на регіональний етап поїдуть Коваль Юрій та Діденко Катерина, учні 11 класу. Вітаємо з перемогою, бажаємо творчої наснаги та плідної співпраці!

Шкільний етап проекту «Молодь дебатує» розпочато

У КЗ «Харківський санаторний НВК №13» розпочались шкільні етапи німецько-українського проекту «Молодь дебатує». Першими учасниками стали учні 9-10 класів.

З нагоди  Європейського дня проти торгівлі людьми, темою дебатів стало питання :“Чи слід обмежити виїзд за кордон на заробітки?” . Шляхом жеребкування учасники та учасниці були розділені на команди та позиції PRO та CONTRA. Дебатанти добирали цікаві аргументи, показали високий рівень обізнаності та уміння відстоювати власну позицію.

У склад журі входили: Петренко О.В. – заступник директора з навчальної роботи, Преображенська В. – голова благодійного фонду «Добробут України», медіаторка «Ла-Страда України», Шкрабоченко О.І. – вчитель іноземної мови.

 У наступному етапі братимуть участь дев*ятикласники. Бажаємо успіхів та очікуємо прізвища переможців!

В призначений день та в той самий час проект збирає разом нас!

     Ми продовжуємо навчатися дебатувати. Сьогодні учні 9-11 класів виконуючи вправу «Знаходимо тему у групах» поповнили «Скарбницю тем» для майбутніх дебатів. А також, після обговорення структури вступної та заключної промови виконали вправу «Переходимо до суті справи». До нових зустрічей у наступний четвер!

 

Німецько-український проект «Молодь дебатує»…

      21 вересня, відбулася вже друга зустріч усіх бажаючих брати участь у Німецько-українському проекті «Молодь дебатує». Учні за допомогою вправ «Скарбниця тем» та «З’ясовуємо питання» самостійно пропонували теми та актуальні питання для обговорення. Наразі критерієм для шкільного турніру було обрано напрямок «Гендерна нерівність та стереотипи у навчальних закладах». Тему для турніру діти повинні підготувати на наступну зустріч. Бажаємо творчої наснаги та плідної співпраці!

        Кожного четверга, о 16.00 годині, буде проходите засідання Євроклубу для  учасників та учасниць проекту «Молодь дебатує».

Ми чекаємо усіх бажаючих!

В назначений день та в той саме час проект збирає разом нас!

Проект «Jugend  debattiert» !

        Завдання нашої школи є не тільки навчити рахувати та писати, а ще й навчити дітей мислити! Мислити не так, як прийнято або як модно, а мислити раціонально, результативно, продуктивно для суспільства. Саме тому наш навчальний заклад вже вдруге буде брати участь в україно– німецькому проекті « Молодь дебатує».

     Вже розпочинається активна підготовка учнів до участі у дебатах.       14 вересня відбулося перше навчальне заняття. Учні 9-11 класів пригадали правила дебатів та вже почали обговорювати можливі теми. Учасники показали неабияку ерудицію та ентузіазм.

   Шкільні дебати пройдуть у жовтні, регіональні змагання заплановані на середину листопада. А головна подія дебатного року — фінал відбудеться у    м. Харків на початку грудня. Слідкуйте за нашими новинами, аби не пропустити найцікавіше.

      Бажаємо нашим учасникам творчої наснаги та плідної співпраці!

Німецько-український проект «Молодь дебатує»

10 та 11 грудня відбулися напівфінал та фінал німецько-українського проекту «Молодь дебатує». В Харкові цей проект було реалізовано на базі нашого унікального закладу — Харківського санаторного навчально-виховного комплексу №13, у якому навчаються і проходять реабілітацію діти, хворі на сколіоз з 14 районів області. Кожного тижня тут збиралися понад 20 активних учнів та учениць не тільки цього закладу, а й приватної гімназії «ОЧАГ» та ліцею «ХАІ». Тренером команди є Шкрабаченко О.І., учителька англійської мови. Учасники та учасниці проекту, які навчаються в 8-11 класах, опановували дебатну методику Jugend Debattiert. Всі заняття проходили натхненно, діти з ентузіазмом не тільки відшукували інформацію, але й вчилися її перевіряти, аналізувати та використовувати у виступах в позиціях PRO та CONTRA. Засідання на базі Євроклубу школи стали справжньою подією для багатьох школярів та школярок.

Теми для дебатів у більшості випадків обирали самі учні та учениці, а у фіналі було обговорено тему «Чи потрібно ввести в Україні 12-річну систему освіти з 2018 року?» За словами самих учасників та учасниць, найважливіше для них в цьому проекті — досвід, індивідуальні досягнення через командну взаємодію, розвиток критичного мислення та ораторського мистецтва, можливість самореалізації, лідерство та активність.

Загалом, в Україні в 4 областях (Харківській, Запорізькій, Миколаївській та Дніпропетровській) було 113 учасників та учасниць. Проект підтримували та координували депутатка Бундестагу 17-го скликання, експерт з питань демократизації в Україні, експерт з питань зовнішніх зв’язків ЕС Viola von Cramon та волонтерка Olga Pishel. Велика подяка Міністерству закордонних справ Німеччини, Internationales Haus Sonnenberg та EdCamp Ukraine!

Сподіваємось на подальший розвиток проекту «Молодь дебатує».

Дебати по німецькій технології

Дебати «Молодь дебатує»

 

 

 

Регіональний етап проекту «Молодь дебатує»

Команда дебатного клубу нашого закладу брала участь у регіональному етапі проекту «Молодь дебатує».

Група вболівальників пiдтримували наших учасників та учасниць. Журi вiдмiтило високий рівень пiдготовки Дiденко Катерини, Гупалової Олени та Радзiєвського Микити, який буде представляти наш заклад у фiналі. Всi дiти отримали подарунки та завели нових друзiв.

*****************************************************************************************************************************************************

Відео-ролик: Молодь дебатує

*******************************************************************************************************************************************

В КЗ «Харківський санаторний НВК №13» другого листопада пройшов шкільний етап німецько-українського проекту «Молодь дебатує». Темою дебатів стало питання :»Чи потрібно залучати учнів Харківської області до прибирання в громадських місцях в рамках проекту «Чисте довкілля»?». Дебатанти добирали цікаві основні аргументи PRO та CONTRA, в цілому показавши високий рівень обізнаності та уміння відстоювати власну позицію. У склад журі входили: Михайленко Г.В. — директор ХСНВК №13, Заря А.С. — журналіст, Борисенко Т.В. — психолог, Максимова О.Г. — вчитель української мови. За результатами двох відбіркових змагань на регіональний етап поїдуть такі учні: Радзієвський Микита (11 клас, ХСНВК №13), Гупалова Альона (10 клас, ХСНВК №13), Діденко Катерина (10 клас, ХСНВК №13), Дендеберя Любава (приватна гімназія «ОЧАГ») .

Бажаємо успіхів!

МОЛОДЬ ДЕБАТУЄ ПРО ВАЖЛИВЕ!

Хто поблизу — приходьте!

РОЗКЛАД І ТЕМИ регіональних дебатних турнірів проекту, українською. 

Щодо деталей та реєстрації на події звертайтеся до координаторок проекту на місцях, контакти на сайті http://www.edcamp.org.ua/youthdebates)

07.11.2016 | Харківська область

Лозівський ліцей №4

Чи варто змінювати традиційне центральне опалення на альтернативне в Харківській області?

09.11.2016 | Запорізька область

Запорізька обласна рада

Чи треба заборонити торговельні й розважальні заклади на території природничих й культурно-історичних пам’яток Запорізької області?

11.11.2016 | Дніпровська область

Головний офіс «Київстар», м. Дніпро

Чи потрібно контролювати дитячий інформаційний простір?

25.11.2016 | Миколаївська область

Миколаївський науково-методичний центр

Чи потрібно покладати відповідальність за проблему із бродячими собаками тільки на місцеву владу?

Напівфінал і фінал відбудуться у Харкові 10 і 11 грудня 2016 року, про реєстрацію будеповідомлено окремо.

**************************************************************************************************************************************************************

 «Чи потрібно зробити вищу освіту в України повністю платною?»

На базі нашого навчального закладу 19 жовтня був проведений тренувальний шкільний етап проекту «Молодь дебатує» за темою «Чи потрібно зробити вищу освіту в України повністю платною?». Шляхом жеребкування учасники та учасниці були розділені на команди та позиції PRO та CONTRA. у склад журі ввійшли представники ХСНВК №13 Борисенко Т.В., часної гімназії «ОЧАГ» Максимова О.Г., заступник директора з навчально-виховної роботи ХСШ №73 Анісімова О.С. та журналістка Заря А.С. Наші дебатанти показали високий рівень підготовки. Хоча не так легко учням та ученицям було впоратися з хвилюванням, вони показали цікаві насичені дебати. Журі надало професійну детальну оцінку кожному дебатанту. Всі присутні отримали неабияке задоволення від заходу.

Дебати «Запоріжжя – Харків»

У м. Запоріжжя 13 жовтня відбулися тренувальні дебати «Запоріжжя – Харків» (школи «Запорізький Січовий колегіум» — тренери Свириденко Ірина, Сопіна Олена; приватна гімназія «Очаг», Харківський санаторний НВК № 13 та Аерокосмічний ліцей «ХАІ». – тренери Шкрабаченко Ольга, Сирова Марія). Для дебатів учні обрали тему «Чи потрібно ввести обов’язковий урок статевого виховання у середній школі?». Було проведено два дебати серед учнів та третій майстер-клас від тренерів проекту. Тема виявилась досить актуальною, аргументи позицій Pro та Contra були дуже переконливими, всі учасники були активними та обізнаними в даній темі. Цікавим є те, що троє дебатів на одну тему були абсолютно різними за змістом, сутністю, засобами та характером переконань, що ще раз доводіть актуальність та важливість обраної теми. При обговоренні дебатів та під час зворотнього зв’язку більшість учасників дійшли висновку, що уроки етики статевого виховання в школах необхідні. Без сумніву, ця зустріч дала можливість нашим учасникам отримати неймовірний досвід дебатування.

Завдяки нашим друзям Олені Свириденко (Запоріжжя) та Ользі Борисенко (Дніпро) ми захоплювалися чудовими місцями -ДніпроГЕС, Хортиця, неймовірна набарежна Дніпра. Глибока вдячність Олені та Ользі за цікаві розповіді.

Так, трохи втомені насиченою програмою, але неймовірно натхнені та щасливі, ми повернулися до Харкова.

Засідання клубу «Молодь дебатує»

Як завжди, засідання клубу «Молодь дебатує» було насиченим та емоційним. Учасники та учасниці проекту вчилися задавати питання, групувати їх відповідно до вагомості аргументів тренувалися за допомогою ігор «Павутинка», «А мені цікаво…» та ін. Одночасно постійно проходять тренінги з розвитку мовлення.

150710153637debate-669x434

«Молодь дебатує»

21 вересня пройшло чергове засідання клубу «Молодь дебатує». Теоретична частина включала в себе надзвичайно цікаву презентацію по медіакомпетентності та аналізу медіатексту ( Дякуємо Марії Сировій!). Практичні рекомендації надала харківська журналістка, SMM менеджер, помічник PR-менеджера ІТ компанії, Анастасія Заря. Під час практичної частини учасники працювали в групах, створених шляхом жеребкування. Дебати в кожній групі вийшли унікальними та цікавими.

Проект «Молодь дебатує» набирає обертів!

У середу, 07 вересня, відбулося засідання Євроклубу, на якому учасники та учасниці проекту домовилися про теми для дебатів. Учасники показали неабияку ерудицію та ентузіазм. Наразі темою для шкільного турніру було обрано «Чи варто залишити ЗНО обов’язковим в Україні?». Бажаємо творчої наснаги та плідної співпраці!

Перекладач

НОВИНИ

Календар

Июнь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
2 2 2 2 2 2 2 2