ГОЛОВНЕ МЕНЮ

Навчальна частина

Навчально-виховний процес зорієнтовано на забезпечення формування й розвитку інтелектуальної, творчої, ініціативної особистості, здорової духовно і фізично. Уроки вчителів завжди проходять творчо із застосуванням особистісно орієнтованого навчання, формуванням критичного мислення, інтерактивних технологій, сучасних  різноманітних форм та методів навчання. Узятий курс на технології.

У навчально-виховному комплексі працює висококваліфікований колектив педагогів, головним у роботі яких є підбір таких методів, засобів та інструментів педагогічної діяльності, які б суттєво впливали на формування у школярів ціннісного ставлення до здоров’я та стрункої системи знань.

Принципами роботи є:

 • науковість та комплексність у безперервному навчально-лікувально-виховному процесі;
 • педагогіка партнерства та агенти змін;
 • виховання лідерських якостей та життєвоважливих комунікативних компетентностей, уміння працювати в команді;
 • впровадження європейських норм і стандартів у навчальній діяльності закладу;
 • професійна компетентність та професійна спрямованість;
 • міждисциплінарний підхід – спільна робота фахівців у єдиній команді.

Навчальний процес здійснюється за програмами загальноосвітньої школи з ефективним використанням інформаційно-комунікативних технологій. Двадцять навчальних кабінетів мають сучасне обладнання та високе матеріально-технічне забезпечення. Компютерний клас, інтерактивний комплекс та сучасні кабінети фізики, хімії та біології дозволяють використовувати новітні методики навчання, реалізувати STEM – освіту.

Завдяки цьому учні та вчителі досягають високих успіхів. Зокрема, щорічно вчителі навчально-виховного комплексу відзначаються  дипломами  обласних  виставок-презентацій педагогічних ідей та технологій. Впродовж декількох років за результатами обласної  виставки-презентації педагогічних ідей та технологій було надано 22 роботи, 17 з яких  були  відзначені  Дипломами   І — ІІІ ступенів. 30% поданих робіт були написані спільно з медичними працівниками навчально-виховного комплексу. Роботи педагогів друкуються в Україні та за кордоном. Також у різноманітних виданнях  наукових  праць  України.  За  останні 4 роки було надруковано  32 роботи.

Ефективно працює шкільна програма «Обдарована молодь». Щорічно у  конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів — членів  Малої академії наук України вихованці навчально-виховного комплексу отримують ІІ та ІІІ місця. Вже 4 роки поспіль на Міжнародній науково-практичній конференції «Гагарінські читання» та регіональній конференції серед ліцеїв і гімназій «Каразінський колоквіум» постійно представлені роботи учнів комплексу, які отримують Дипломи І, ІІ, та ІІІ ступенів.

Наукові роботи учнів друкуються у наукових виданнях Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, Національного аерокосмічного університету ім. М.Є.Жуковського та зарубіжних виданнях (м.Дакка, Бангладеш).

У рамках здійснення програми «Обдарована молодь» учні беруть участь у ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнських олімпіадах з  базових навчальних предметів та отримують перемоги. Так, у 2015/2016 навчальному році команда учнів посіла І місце серед інтернатних закладів, учні отримали 41 Диплом І, ІІ та ІІІ рівнів.  Один Диплом отримав  учень  НВК  в         ІІІ (обласному) етапі.

Лауреатом конкурсу професійної майстерності «Учитель року» стала учитель початкової школи Байц О.О.

Педагогічний колектив разом із учнями бере участь у багатьох міжнародних інноваційних проектах.

 • Всеукраїнський проект «Навчання через дію» з ЛЕГО – конструюванням.
 • Проект  «Сприяння освіті» у рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та благодійним фондом LEGО Foundation (Данія).
 • Всеукраїнські архітектурні конкурси з розробленням та презентацією власних проектів: «Наше місто» — 2015 рік, «Парк розваг» — 2016 рік.
 • Міжнародна програма «Шість цеглинок». У навчальний процес початкової школи та роботу дошкільного відділення втілюється робота за програмою, яка дозволяє швидко розвинути дитину та сформувати конструкторські здібності.
 •  Міжнародна програма Teaching Excellence and Achievement Program (TEA) для вчителів англійської мови загальноосвітніх навчальних закладів країн Європи, яка щорічно проводиться Департаментом освіти і науки Сполучених Штатів Америки.  Учитель нашого закладу, Шкрабаченко О.І., пройшла стажування в навчальних закладах США та показала  високі результати.
 • Міжнародні Саміти Green Inspiration – 2015, 2016,  які проходять у коледжі Нотр-Дам (м. Дакка, Наро́дна Респу́бліка Бангладеш). 2015 рік-3 місце в категорії «Nature Olympiad» (олімпіада з природознавства, біології, географії та хімії) нагорода у категорії «Wall Poster» (презентація екологічного проекту у вигляді постеру з розповіддю про практичний  досвід навчально-виховного комплексу щодо впровадження здоров’язберігаючих технологій).
 • Міжнародний проект «Scientific fun — наукові пікніки в Україні»   
 • Міжнародний конкурс FLEX «Програма обміну майбутніх лідерів». Випускниця  Чала Яна виборола перемогу, навчалась у США, отримала Атестат  міжнародної  освіти, зараз є студенткою Нью-Йоркського університету в Абу-Дабі.
 • Запровадження STEM -освіти у навчальний процес закладу. Навчання та виховання дошкільнят та учнів  НВК за допомогою  STEM -технологій.
 • Публікація робіт педагогів та учнів у міжнародних виданнях. Опубліковано твір-роздум Литвин Ганни на тему: «What I would like to see happen during this century to make the world a better place» на сайті  Global Ethics Network.
 • Вивчення китайської мови та культури. Існує практика викладання  китайської мови  представником Китаю — носієм мови.

У НВК налагоджено спілкування  вихованців за допомогою скайпу з учнями США, Наро́дної Респу́бліки Бангладеш, Індії, Турції, Гватемали.  Здійснюється обмін  поштовими листівками  та сувенірами з учнями  High School Сполучених Штатів Америки   (м.Бун, штат  Північна Кароліна).

        У результаті наполегливої праці учителів щодо впровадження програми «Навчання через дію» з ЛЕГО – конструюванням команда учнів навчального закладу брала участь у VII та VIIІ  Всеукраїнському фестивалі робототехніки       «ROBOTIKA — 2015» та «ROBOTIKA — 2016» , реалізація дитячих архітектурних ЛЕГО — проектів «Моє місто» та «Світ розваг, пізнань та відкриттів» м.Київ. Команда навчально-виховного комплексу презентувала  проекти «Нове покоління будує Харків» та «Парк ЖУКИ» щодо нестандартних модернізацій  територій м.Харкова. Учні створювали також тематичні відеофільми, розробляли банери і цікаві презентації українською і англійською мовами. Команди закладу вибороли спеціальну номінацію LEGO Foundation «Краща командна робота»  та «Кращий відеофільм».

Формування культури здоров’я у навчальному процесі забезпечується через впровадження в систему навчально-методичної роботи школи здоров’язберігаючих технологій; валеологізації змісту всіх навчальних дисциплін, навчального плану; здійснення постійного моніторингу якості організації навчального процесу та культури навчання учнів, підвищення кваліфікаційного рівня педагогів, створення умов для їх творчого самовираження.

У закладі створено систему профорієнтаційної роботи з урахуванням специфіки навчання й лікування дітей. педагогічними та медичними напрямами. Таким чином, цілеспрямована профорієнтаційна робота щодо подальшого самовизначення та адаптації в соціумі дозволяє випускникам школи обрати свою професію. Щорічно майже 100% випускників продовжують навчання у вищих навчальних закладах.

Перекладач

НОВИНИ

Календар

Декабрь 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Ноя    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
2 2 2 2 2 2 2