ГОЛОВНЕ МЕНЮ

Навчальна частина

Навчально-виховний процес зорієнтовано на забезпечення формування й розвитку інтелектуальної, творчої, ініціативної особистості, здорової духовно і фізично. Уроки вчителів завжди проходять творчо із застосуванням особистісно орієнтованого навчання, формуванням критичного мислення, інтерактивних технологій, сучасних  різноманітних форм та методів навчання. Узятий курс на сучасні технології.

У навчально-виховному комплексі працює висококваліфікований колектив педагогів, головним у роботі яких є підбір таких методів, засобів та інструментів педагогічної діяльності, які б суттєво впливали на формування у школярів ціннісного ставлення до здоров’я та стрункої системи знань. 

 Принципами роботи є:

науковість та комплексність у безперервному навчально-лікувально-виховному процесі;
педагогіка партнерства та агенти змін;
виховання лідерських якостей та життєвоважливих комунікативних компетентностей,
уміння працювати в команді;
впровадження європейських норм і стандартів у навчальній діяльності закладу;
професійна компетентність та професійна спрямованість;
міждисциплінарний підхід – спільна робота фахівців у єдиній команді.

Навчальний процес здійснюється за програмами загальноосвітньої школи з ефективним використанням інформаційно-комунікативних технологій. Двадцять навчальних кабінетів мають сучасне обладнання та високе матеріально-технічне забезпечення. Компютерний клас, інтерактивний комплекс, кабінети фізики, хімії, біології які мають інтерактивні вимірювальні комплекси та два інтерактивних комплекса для учнів початкової школи, які дозволяють використовувати новітні методики навчання, реалізувати STEM – освіту і будь які підходи та технології  навчання.

  Про високу ефективність діяльності педагогічного колективу засвідчує міні-EdCamp  «Навчальний заклад як простір освітніх можливостей», який був організований та проведений у закладі. Педагоги навчально-виховного комплексу провели паралель шести майстер-класів серед 150 педагогів Харківщини та міста Харкова  та суміжних областей (Донецької та Полтавської), які  обіймають різні посади від учителя до керівника.

 Завдяки цьому учні та вчителі досягають високих успіхів. Зокрема, щорічно вчителі навчально-виховного комплексу відзначаються  дипломами  обласних  виставок-презентацій педагогічних ідей та технологій. Впродовж декількох років за результатами обласної  виставки-презентації педагогічних ідей та технологій було надано 22 роботи, 17 з яких  були  відзначені  Дипломами   І — ІІІ ступенів. 30% поданих робіт були написані спільно з медичними працівниками навчально-виховного комплексу. Роботи педагогів друкуються в Україні та за кордоном. Також у різноманітних виданнях  наукових  праць  України.  За  останні 4 роки було надруковано  32 роботи. У 2017/2018 навчальному році педагогічним колективом навчально-виховного комплексу на ІХ міжнародну виставку «Інноватика в сучасній освіти — 2017» та Міжнародну виставку закордонних навчальних закладів «World Edu» у м.Київі була представлена робота «Навчальний заклад на шляху до створення віртуального STEM-центру: практичні наробки та перспективи» в номінації «STEM-освіта – від уроку до інновацій», яка нагороджена Дипломом і золотою медаллю та Дипломом за активну інноваційну діяльність у підвищенні якості навчально-виховного процесу.

 Ефективно працює шкільна програма «Обдарована молодь». Щорічно у  конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів — членів  Малої академії наук України вихованці навчально-виховного комплексу отримують ІІ та ІІІ місця. Вже 5 років поспіль на Міжнародній науково-практичній конференції «Гагарінські читання» та регіональній конференції серед ліцеїв і гімназій «Каразінський колоквіум» постійно представлені роботи учнів комплексу, які отримують Дипломи І, ІІ, та ІІІ ступенів. 

Учні взяли участь у ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнських олімпіадах з  базових навчальних предметів. Команда закладу отримала 41% перемог від учасників серед інтернатних навчальних закладів, учні отримали 29 Дипломів II етапу. 

У Всеукраїнському конкурсі – захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України було представлено 3 роботи. За рішенням журі вихованці НВК отримали один Диплом ІІ ступеня та два п’ятих місця. 

На Міжнародну науково – практичну конференцію «Гагарінські читання» представлено 10 робіт. До участі у регіональній конференції серед ліцеїв і гімназій «Каразінський колоквіум» увійшло 2 наукових роботи учнів закладу. 

Наукові роботи учнів надруковані у виданнях Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, Національного аерокосмічного університету ім. М.Є.Жуковського та зарубіжних виданнях (м.Дакка, Бангладеш). 

Уперше  в цьому році у  рамках співпраці з Інститутом Конфуція Харківського національного Університету ім. В.Н. Каразіна вихованці гуртка «Китайська мова» взяли участь у Всесвітньому конкурсі «Міст китайської мови».  Учень 10 класу Коваль Юрій посів 3 місце в регіональному відбірковому етапі конкурсу

Лауреатом конкурсу професійної майстерності «Учитель року» стала учитель початкової школи Байц О.О.  Педагогічний колектив разом із учнями бере участь у багатьох міжнародних інноваційних проектах.

Всеукраїнський проект «Навчання через дію» з ЛЕГО – конструюванням.

Проект  «Сприяння освіті» у рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та благодійним фондом LEGО Foundation (Данія).

Всеукраїнські архітектурні конкурси з розробленням та презентацією власних проектів: «Наше місто» — 2015 рік, «Парк розваг» — 2016 рік, «Міста світу» — 2017 рік.

 Міжнародна програма «Шість цеглинок». У навчальний процес початкової школи та роботу дошкільного відділення втілюється робота за програмою, яка дозволяє швидко розвинути дитину та сформувати конструкторські здібності.

Міжнародний проект FLL в Україні.  FIRST® LEGO® League – STEM-програма для щколярів.

 Мііжнародна програма Teaching Excellence and Achievement Program (TEA) для вчителів англійської мови загальноосвітніх навчальних закладів країн Європи, яка щорічно проводиться Департаментом освіти і науки Сполучених Штатів Америки.  Учитель нашого закладу, Шкрабаченко О.І., пройшла стажування в навчальних закладах США та показала  високі результати.

Міжнародні Саміти Green Inspiration – 2015, 2016, 2017 які проходять у коледжі Нотр-Дам (м. Дакка, Наро́дна Респу́бліка Бангладеш). 2015 рік-3 місце в категорії «NatureOlympiad» (олімпіада з природознавства, біології, географії та хімії)нагорода у категорії «Wall Poster» (презентація екологічного проекту у вигляді постеру з розповіддю про практичний  досвід навчально-виховного комплексу щодо впровадження здоров’язберігаючих технологій), у 2017 році друкована стаття з екології.

 

Україно-німецький проект «Молодь дебатує» спрямований на розвиток критичного мислення шляхом запровадження дебатної методики «Jugend debattiert». Команда наших учнів успішно пройшла півфінал та потрапила до фіналу серед учасників Харківської, Запорізької, Миколаївської та Дніпропетровської областей та  113 учасників.  

 

Міжнародний проект «Scientificfun — наукові пікніки в Україні» . Міжнародний конкурс FLEX — «Програма обміну майбутніх лідерів». Випускниця  Чала Янавиборола перемогу, навчалась у США, отримала Атестат  міжнародної  освіти, зараз є студенткою Нью-Йоркського університету в Абу-Дабі.  

Запровадження STEM -освіти у навчальний процес закладу. Навчання та виховання дошкільнят та учнів  НВК за допомогою  STEM -технологій.

Публікація робіт педагогів та учнів у міжнародних виданнях. Опубліковано твір-роздум Литвин Ганни на тему: «What I would like to see happen during this century to make the world a better place» на сайті  Global Ethics Network.

Вивчення китайської мови та культури. Існує практика викладання  китайської мови  представником Китаю — носієм мови. 

У НВК налагоджено спілкування  вихованців за допомогою скайпу з учнями США, Наро́дної Респу́бліки Бангладеш, Індії, Турції, Гватемали.  Здійснюється обмін  поштовими листівками  та сувенірами з учнями  High School Сполучених Штатів Америки   (м.Бун, штат  Північна Кароліна).

У результаті здійснення підходів STEM — освіти у навчанні та щодо впровадження програми «Навчання через дію» з ЛЕГО – конструюванням команда учнів навчального закладу у 2017 році втретє  бере участь у ІХ  Всеукраїнському фестивалі робототехніки «ROBOTIKA — 2017». Створений новий архітектурний проект «Баку» за тематикою «Столиці світу». Перший рік  у цьому фестивалі брали участь вихованці дошкільного відділення, які створили власний архітектурний проект «Варшава» та вперше представили його у м.Києві.

 У навчально-виховному комплексі плідно та активно працює команда учнів STEP to DREAM.  В цьому році була створена ще одна команда для дітей віком від 6 до 10 років «DEFENDERS».

 Команда старших учнів STEP to DREAM брала участь  у Всеукраїнському чемпіонаті  FIRST LEGO League (для дітей 9-16 років).  У цьому році вони презентували загалу свій проект «Мобільні автоматизовані будиночки з функцією GSM-управління», що здобув найвищий бал.    У Всеукраїнському чемпіонаті   FIRST LEGO League Junior (для дітей 6-10 років) дебютували в цьому році учні молодшої школи, команда «DEFENDERS», що працювалa над проектом «Автоматизована ферма шовкопрядів». Діти здобули перемогу в номінації «Найефектніша презентація». Робота колективу учнів та учителів з усіх напрямів триває.

Формування культури здоров’я у навчальному процесі забезпечується через впровадження в систему навчально-методичної роботи школи STEM та здоров’язберігаючих технологій; валеологізації змісту всіх навчальних дисциплін, навчального плану; здійснення постійного моніторингу якості організації навчального процесу та культури навчання учнів, підвищення кваліфікаційного рівня педагогів, створення умов для їх творчого самовираження.

У закладі створено систему профорієнтаційної роботи з урахуванням специфіки навчання й лікування дітей. педагогічними та медичними напрямами. Таким чином, цілеспрямована профорієнтаційна робота щодо подальшого самовизначення та адаптації в соціумі дозволяє випускникам школи обрати свою професію. Щорічно майже 100% випускників продовжують навчання у вищих навчальних закладах.

Перекладач

НОВИНИ

Календар

Июнь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
2 2 2 2 2 2 2 2